برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : دوشنبه ۰۰/۱/۳۰

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
مراقب آرامش و زیبایی منزل شما هستیم. فروشگاه های اینترنتی زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان

» انواع فرش مدرن کاشان به اختصار

فرش مدرن کاشان

فرش های مدرن برای دکوراسیون های مدرنیته و امروزی مناسب است . این فرش های زیبا و فانتزی به دلیل تقاضای بسیار مشتریان در شانه و تراکم های مختلف تولید می شوند .
فرش های ماشینی مدرن
در طرح ها و رنگ های مختلفی بافته می شوند . فرش ها را می توان از جهات زیادی تقسیم بندی کرد در زمان خرید فرش ماشینی یکی از ابعادی که فرش را مورد بررسی قرار می دهند جنس نخ و یا الیاف بکار رفته در آن می باشد و همچین شانه و تراکم فرش که این دو خود به تنهایی دارای دنیایی می باشند . تعداد شانه و تراکم در قیمت فرش های ماشینی نیز تاثیر گذار می باشند .
انواع فرش های ماشینی کاشان از نظر تراکم و شانه
یکی از مهم ترین مسئله ای که در مورد فرش های ماشینی وجود دارد تعداد شانه و تراکم در آن ها می باشد . اجزای تشکیل دهند فرش های ماشینی عبارتند از نخ تار ، نخ پود ، که این دو نخ به صورت عمودی و افقی در هم تنیده می شوند و بیس یک فرش را تشکیل می دهند . بر روی این بیس بافت نخ های پرز سوار می شود . زمانی که گفته می شود که فرشی دارای فلان تعداد تراکم و شانه است ، در واقع منظور تعداد گره های بکار رفته در فرش می باشد .
شانه به تعداد گره های موجود در یک متر از عرض فرش گفته می شود . و تراکم به تعداد گره های موجود در یک متر از طول فرش گفته می شود .
زمانی که برای خرید یک فرش مراجعه می کنید ، می توانید تعداد شانه و تعداد تراکم فرش را از روی برچسبی که در پشت فرش قرار دارد بخوانید و برای مطمئن شدن از این عدد می تواند تعداد گره های آن را بشمارید . به این صورت که هر یک متر از صد تا یک سانت و دو تا 10 سانت تشکیل شده است . بنابراین نیازی نیست که تعدا گره های موجود در یک متر از آن را بشمارید تا به عددی که در پشت فرش مندرج شده برسید . شما می توانید یک سانتی متر از فرش را در نظر بگیرد و تعداد گره های موجود در آن یک سانتی متر را بشمارید . و عددی که بدست آوردید را در  ده ضرب کنید تا به عددد مندرج شده در پشت فرش برسید . بنابرای باید در شمارش این یک سانتی متر دقت لازم را داشته باشید زیرا اگر اشتباه کنید با ضرب کردن آن در ده دچار اختلاف فاحشی خواهید شد .
برای شمارش تعداد تراکم در یک فرش نکته ای وجود دارد . انواع فرش های ماشینی که دارای تراکم بالاتر از 3000 می باشند برای محاسبه تراکمشان  باید دو طرف فرش را محاسبه کنید . به این معنی که اگر فرش شما دارای تراکم 3600 باشد . باید تراکم را بر دو تقسیم کرد و مقدار 1800 به دست می آید . بنابراین در یک متر از طول فرش باید 1800 گره وجود داشته باشد نه 3600 .
 به این ترتیب باید در زمان محاسبه تعداد تراکم در فرش های ماشینی به تعداد آن که کمتر و یا بیشتر از 3000 می باشد دقت کنید . و با در نظر این نکته تراکم را محاسبه نمایید .
اکثر فرش های ماشینی مدرن را برحسب تعداد تراکم و شانه تقسیم بندی می نماییند . انواع فرش های مدرن کاشان بر حسب تعداد شانه عبارتند از فرش های 500 شانه ، فرش های 700 شانه ، فرش های 1000 شانه و فرش های 1200 شانه . که د باره هر کدام از آن ها توضیحاتی را بیان می کنیم .
فرش های ماشینی 700 شانه
فرش های ماشینی 700 شانه مطابق تعرفی که برای شانه بیان نمودیم به این معنی می باشد که در یک متر از عرض آن 700 گره وجود دارد و در رابطه با تعداد تراکم آن باید بگوییم که فرش های 700 شانه دارای تعداد تراکم های متفاوتی می باشد . که در ادامه توضیح می دهیم .
فرش های 700 شانه را می توان به صورت کلی به سه دسته تقسیم بندی کردی . فرش های 700 شانه واقعی ، فرش های 700 شانه تبدیلی و فرش های طرح 700 شانه .
به فرش های که دارای تعداد شانه 700 و تراکمی بین 2100 تا 3000 باشند فرش های 700 شانه واقعی گفته می شود . این دسته از فرش های 700 شانه جزو پر فروش ترین فرش های ماشینی 700 شانه می باشند . همچنین برای بافت آن ها از الیاف مرغوب اکرلیلیک استفاده می شود .
به فرش هایی که دارای تعداد شانه 700 و تعداد تراکم 1500 می باشند فرش های 700 شانه تبدیلی گفته می شود این نوع از فرش های 700 شانه را با دستگاه های فرش 500 شانه می بافند . 
و در آخر به فرش هایی که دارای تعداد شانه 500 و تعداد تراکم 1000 باشند فرش های طرح 700 شانه می گویند در این نوع از فرش های ماشینی تنها از طرح های فرش 700 شانه استفاده می شود .
فرش های ماشینی 1000 شانه
در یک متر از فرش های ماشینی 1000 شانه 1000 گره وجود دارد . بنابراین برای بافت چنین فرشی باید از نخ های ظریف و محکم استفاده کرد . تا بتوان این تعداد گره را در یک متر از عرض فرش قرار داد . فرش های 700 شانه دارای ضخامت بیشتری نسبت به فرش های 1000 شانه می باشند و فرش های 1000 شانه ظریف تر از فرش های 700 شانه هستند . در فرش های 1000 شانه از 10 رنگ استفاده می شود . فرش های 1000 شانه دارای تراکم 3000 تا 3600 می باشند .
فرش های ماشینی 1200 شانه
 در یک متر از عرض فرش های مدرن 1200 شانه 1200 گره وجود دارد  و به دلیل تعداد بالای این گره ها به آن فرش دست بافت گونه نیز می گویند . تا به امروز فرش های 1200 شانه جزء لطیف ترین و ظریف ترین فرش های ماشینی محسوب می شده و در بازار مورد استقبال بسیار زیادی قرار گرفته است . ضخامت فرش های 1200 شانه نسبت به فرش های 1000 شانه و 700 شانه کمتر می باشد . در عوض زیبایی آن نسبت به آن ها بسیار بالا تر است .  فرش های 1200شانه دارای تراکم 3600 می باشد .
شما می توانید برای خرید انواع فرش های مدرن کاشان به فروشگاه فرش مدرن مراجعه نمایید .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  استخدام در فرش کاشان
•  مرحله آهار و تکمیل فرش های ماشینی مدرن
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه